Енергија, разиграност, љубопитност. Дали е тоа вашиот јуниор?

Природен, хранлив, вкусен и брз оброк за вашето малечко, кое никогаш не застанува.

Кога ќе пораснам, ќе бидам готвач!

Вашето дете, нека си поигра со едноставни рецепти за подготвување на неговата омилена ужинка. Подготвивме вкусни, разиграни и интересни комбинации на состојки.

Argeta Junior. Направена за деца.

Вкусови за полно стомаче, приспособени за деца. А потоа часови и часови опуштена игра...

Junior
Junior

Вкусна мешавина од најдобри состојки.

Без засилувачи на вкусот, без конзерванси и без глутен.

Argeta Junior KremTuna

Кремливо, морско насладување со млечен намаз.


На добро познатиот морски љубопитник Argeta Junior SuperTuna, додадовме млечен намаз и не тој начин приготвивме единствена комбинација за која веруваме дека ќе ве воодушеви.

Без засилувачи на вкус. Без конзерванси. Без бои. Без глутен.

АЛЕРГЕНИ

Соја, млеко.

Енергетска вредност 1143 кЈ / 276 кцал
Масти 23 г
од кои заситени масни киселини 3,3 г
Јаглени хидрати 6,2 г
од кои шеќери 1,0 г
Белковини 11 г
Cол 0,85 г
Argeta Junior KremTuna

МЛЕКОТО Е ДОБРО ЗА ТВОИТЕ КОСКИ!

Argeta Junior Original

Уникатен деликатес со благ вкус, кој измамува детска насмевка. :)


Паштетата Argeta Junior Original е направена од грижливо одбрано месо од кокошка, со додаток на џигер од кокошка, благо зачинета.

Без глутен. Без конзерванси. Без засилувачи на вкусот.

Алергени

соја, млеко. Може да содржи траги од белковини од јајца.

Енергетска вредност 1345 кЈ / 325 кцал
Масти 30 г
од кои заситени масни киселини 4,3 г
Јаглени хидрати 2,8 г
од кои шеќери 0,6 г
Белковини 11 г
Cол 1,3 г
Argeta Junior Original

Морковот е добар за твоите очи! :)

Argeta Junior Ketchup

За оние кои обожуваат кечап и со него сакаат да го зачинат секој оброк.


Argeta Junior Ketchup е направена од грижливо одбрано месо од кокошка со додаток од домати.

Без глутен. Без конзерванси. Без засилувачи на вкусот.

Алергени

соја, млеко, целер. Може да содржи траги од белковини од јајца.

Енергетска вредност 1166 кЈ / 281 кцал
Масти 23 г
од кои заситени масни киселини 2,8 г
Јаглени хидрати 7,5 г
од кои шеќери 2,3 г
Белковини 11 г
Cол 1,4 г
Argeta Junior Ketchup

Дали знаеш дека доматот е овошје, а не зеленчук?

Argeta Junior SuperTuna

Морска тајна за љубопитните љубители на морето.


На првокласното филе од туна додадовме морков, сушени домати и природни зачини и доловивме одличен морски специјалитет.

Без глутен. Без конзерванси. Без засилувачи на вкусот.

Алергени

риба (туна), соја, млеко, целер.

Енергетска вредност 1301 кЈ / 314 кцал
Масти 28 г
од кои заситени масни киселини 3,2 г
Јаглени хидрати 2,6 г
од кои шеќери 1,2 г
Белковини 13 г
Cол 1,3 г
Argeta Junior SuperTuna

Дали знаеш дека туната плива побрзо од автомобил што се движи во град? :)

Њам! Направи свое Junior лепче

Креирај со Argeta! Рипче, делфинче …

состојки:
 • Argeta Junior Original
 • Тост од р'жен леб
 • Бел тост
 • Кисели краставички
 • Чери-домати
 • Пиперки (повеќе бои)
Упатство:

Им даваме прибор на децата. Соодветно на возраста нека обликуваат лепчиња од тостот, помагаат при сечењето на зеленчукот и даваат идеи. Нека ги намачкаат лепчињата со Argeto Junior Original, додадат зеленчук и нека ја изедат ужинката. :) Подготовката направете ја позабавна со разни модли за сечење на тостот.

препораки:

Нека мама или тато го потпечат тостот, така Junior лепчињата ќе бидат подобри! :)

Кечап сендвич

Специјалитет на пајчето за љубителите на кечапот.

состојки:
 • Argeta Junior Ketchup
 • Бел тост
 • Тост од р'жен леб
 • Сирење едамер
 • Кисели краставички
Упатство:

Најпрво со чаша ја отсекуваме средината од тостот. Го мачкаме лебот со паштета, на него ставаме сирење кое исто така го отсековме со чаша. На сирењето ставаме краставица исечена на крукчиња и на крај ставаме тост од р'жен леб.

препораки:

Не заборавај да направиш сендвичи за сите членови на семејството! :)

Супер рипчиња

Креирај со Argeta! Исечи, намачкај изеди.

состојки:
 • Argeta Junior SuperTuna
 • Двопек, тост
 • Кисели краставички
 • Мини домати
Упатство:

Нека децата од двопекот и тостот исечат разни морски форми. Зависно од возраста дајте им да го исечат и приготват зеленчукот, кој потоа ќе го ставите на намачканите парчиња двопек и тост.

препораки:

остатоците од тостот и двопекот веднаш намачкајте ги со Argeta и изгрицкајте ги! :)

Њам! Направи свое Junior лепче

Креирај со Argeta! Рипче, делфинче …

состојки:
 • Argeta Junior Original
 • Тост од р'жен леб
 • Бел тост
 • Кисели краставички
 • Чери-домати
 • Пиперки (повеќе бои)
Упатство:

Им даваме прибор на децата. Соодветно на возраста нека обликуваат лепчиња од тостот, помагаат при сечењето на зеленчукот и даваат идеи. Нека ги намачкаат лепчињата со Argeto Junior Original, додадат зеленчук и нека ја изедат ужинката. :) Подготовката направете ја позабавна со разни модли за сечење на тостот.

Нека мама или тато го потпечат тостот, така Junior лепчињата ќе бидат подобри! :)

Кечап сендвич

Специјалитет на пајчето за љубителите на кечапот.

состојки:
 • Argeta Junior Ketchup
 • Бел тост
 • Тост од р'жен леб
 • Сирење едамер
 • Кисели краставички
Упатство:

Најпрво со чаша ја отсекуваме средината од тостот. Го мачкаме лебот со паштета, на него ставаме сирење кое исто така го отсековме со чаша. На сирењето ставаме краставица исечена на крукчиња и на крај ставаме тост од р'жен леб.

Не заборавај да направиш сендвичи за сите членови на семејството! :)

Супер рипчиња

Креирај со Argeta! Исечи, намачкај изеди.

состојки:
 • Argeta Junior SuperTuna
 • Двопек, тост
 • Кисели краставички
 • Мини домати
Упатство:

Нека децата од двопекот и тостот исечат разни морски форми. Зависно од возраста дајте им да го исечат и приготват зеленчукот, кој потоа ќе го ставите на намачканите парчиња двопек и тост.

остатоците од тостот и двопекот веднаш намачкајте ги со Argeta и изгрицкајте ги! :)