Ne përdorim kukit (kukit e detyrueshme, analitike dhe të marketingut) për t’u siguruar për funksionimin e duhur të uebsajtit tonë dhe për të përmirësuar përvojën tuaj si përdorues. Klikoni te “personalizo cilësimet ” për të menaxhuar preferencat tuaja. Për më shumë informacione të detajuara, ju lutemi shikoni politikën tonë të kukive.

Bukë me birrë

Koha e përgatitjes: 1 orë Ndani

A keni menduar ndonjëherë se çfarë e bën bukën me birrë aq të lehtë dhe të butë? Sekreti padyshim qëndron në kombinimin e duhur të birrës dhe gjalpit të shkrirë që derdhni sipër. Është shumë e lehtë të bëni bukë me birrë dhe nuk ju kërkon shumë kohë. Në vetëm një orë ose pak më shumë do të jeni në gjendje të lyeni një copë buke të freskët dhe të shijshme me Argeta e preferuar. Ngrohni furrën, përgatisni përbërësit, zgjidhni birrën e preferuar dhe bëhuni gati të shijoni bukën tuaj të re të preferuar – bukën me birrë.

Përbërësit:

400 g miell
1 bustinë me sodë buke
1 lugë kafeje kripë
350 ml birrë
120 g gjalpë

Bukë me birrë

Përgatitja:

1. Ngroheni furrën paraprakisht në 180°C.

2. Shkrijeni gjalpin në nxehtësi të ulët ose në mikrovalë.

3. Përzieni gjysmën e gjalpit të shkrirë me miell, sodë buke, kripë dhe birrë.

Bukë me birrë

4. Vendoseni përzierjen në një tavë pjekjeje buke 20 cm me yndyrë.

5. Derdheni pjesën e mbetur të gjalpit të shkrirë mbi brumë.

6. Piqeni bukën me birrë për 50 minuta në 180°C.

Bukë me birrë

7. Pas pjekjes, lëreni në tavë për 5 minuta, më pas kalojeni në një raft për ftohje dhe lëreni që të ftohet plotësisht.

Bukë me birrë

Më shumë