Ne përdorim kukit (kukit e detyrueshme, analitike dhe të marketingut) për t’u siguruar për funksionimin e duhur të uebsajtit tonë dhe për të përmirësuar përvojën tuaj si përdorues. Klikoni te “personalizo cilësimet ” për të menaxhuar preferencat tuaja. Për më shumë informacione të detajuara, ju lutemi shikoni politikën tonë të kukive.

Naan

Koha e përgatitjes: 1 orë e 35 minuta Ndani

Pitet naan janë një lloj piteje indiane që janë ideale për një shumëllojshmëri ushqimesh të shpejta. Pitet naan janë më të mira kur janë të sapopjekura, sepse janë të ngrohta, të gufuara dhe të shijshme. Me pitet e ngrohta mund t’i shijoni në mënyrë të përkryer me Argeta tuaj të preferuar. Është e lehtë të bëni pite naan dhe pasi të bëni brumin gati, duhet vetëm pak më shumë se një minutë që të piqni secilën anë, duke sjellë në kuzhinën tuaj një atmosferë të vërtetë indiane si në përrallë. A keni vendosur tashmë se me cilën Argeta do ta lyeni piten tuaj naan? Ju bëftë mirë!

Përbërësit për pitet naan:

270 g miell gruri i bardhë
1 lugë kafeje sheqer
120 ml ujë
125 g kos i thjeshtë
0,5 lugë kafeje kripë
1 lugë gjelle vaj
7 g maja e thatë

Për pjekjen dhe shkëlqimin:

1 lugë gjelle vaj
3 lugë gjelle gjalpë

naan

Brumi:

1. Vëreni miellin, sheqerin, kripën dhe majanë në një tas të madh. Përziejeni.

2. Krijoni një gropë në mes dhe derdhni vajin, kosin dhe ujin.

3. Përziejeni dhe më pas mbrujeni brumin për rreth 7 minuta.

4. Për shkak se përzierja është shumë ngjitëse, rekomandojmë përdorimin e një mikseri kuzhine për mbrujtjen.

5. Mbulojeni tasin me një mbulesë plastike ose një peshqir kuzhine të njomë dhe vendoseni në një vend të ngrohtë në kuzhinë.

6. Lëreni brumin të vijë për një orë.

Naan

Dhënia e formës dhe pjekja:

1. Kthejeni brumin mbi një sipërfaqe të lyer me miell dhe jepini formën e bukës.

2. Ndajeni formën e bukës në gjysmë për së gjati dhe më pas pritini të dyja copat në gjysmë, që të merrni 4 copa afërsisht të barabarta nga secila, me 8 copë në total.

3. Jepini secilës copë formën e një topthi duke përdorur pëllëmbët dhe gishtat, pa ndukur fundet e brumit, derisa sipërfaqja të jetë e lëmuar dhe e tendosur.

4. Përgatitni 3 lugë gjelle gjalpë në një kupë dhe shkrijeni në mikrovalë.

5. Vendosni një tigan me fund të rëndë në nxehtësi mesatare dhe nxeheni mirë.

6. Shtypeni secilin topth dhe bëjeni në formë pitesh shumë të holla.

7. Piqini këto pite në tigan aq sa të marrin pikëza të errëta kafe në secilën anë, gjë që duhet të zgjasë pak më shumë se një minutë.

Naan

8. Vendosini pitet naan në një pjatë, përhapni gjalpin e shkrirë mbi secilën menjëherë pas pjekjes.

Naan

Më shumë