Ne përdorim kukit (kukit e detyrueshme, analitike dhe të marketingut) për t’u siguruar për funksionimin e duhur të uebsajtit tonë dhe për të përmirësuar përvojën tuaj si përdorues. Klikoni te “personalizo cilësimet ” për të menaxhuar preferencat tuaja. Për më shumë informacione të detajuara, ju lutemi shikoni politikën tonë të kukive.

Pan de barra

Koha e përgatitjes: 2 orë e 20 minuta Ndani

Pse ta përdorni pashtetën Argeta të shijshme dhe të pëlqyer, pashteta nr.1 me mish dhe peshk në Evropë, me të njëjtin lloj buke çdo ditë? Merreni veten me të mirë me disa nga shijet e Spanjës! Në këtë recetë do t’ju tregojmë se si të përgatisni pan de barra, një bukë e shijshme spanjolle që ka nevojë vetëm për miell, ujë, maja dhe kripë. Bëhet shumë lehtë dhe nuk do t’ju kërkojë më shumë se rreth dy orë nga koha juaj. Sapo kuzhina juaj të mbushet me aromën e këtyre bukëve të shijshme spanjolle, do të jeni krenar për veten që provoni diçka të re dhe mësoni më shumë për këtë ushqim bazë të kuzhinës spanjolle.

Përbërësit:

400 g miell gruri i bardhë
200 ml ujë i ngrohtë
40 ml vaj ulliri
7 g maja e thatë
8 g kripë
5 g sheqer

Pan de barra

Brumi:

1. Në një tas vendosni miellin, majanë e thatë, kripën dhe sheqerin dhe i përzieni.

2. Bëni një gropë në mes dhe derdhni ujë të ngrohtë dhe vaj ulliri brenda saj.

3. Përziejini përbërësit derisa të përfshini të gjithë miellin nga anët e tasit, më pas transferojeni brumin në një sipërfaqe pune të lyer me miell.

Pan de barra

4. Mbrujeni brumin derisa të jetë i punueshëm dhe i butë, gjë që duhet të zgjasë 10-15 minuta. Për shkak se brumi nuk është shumë ngjitës, mund ta mbruni lehtësisht me dorë, por një mikser kuzhine do ta bëjë punën më shpejt dhe më lehtë, në vetëm 5-10 minuta.

Pan de barra

5. Vendoseni brumin përsëri në tas dhe mbulojeni me një mbështjellje plastike ose një leckë të lagur.

6. Vendoseni tasin në një vend të ngrohtë në kuzhinë dhe lëreni brumin të vijë për të dyfishuar volumin e tij, gjë që duhet të zgjasë rreth një orë.

Pan de barra

Dhënia e formës dhe pjekja:

1. Kthejeni brumin në një sipërfaqe pune të lyer me miell dhe ndajeni në gjysmë.

2. Mbështilleni secilën gjysmë në një drejtkëndësh të gjatë dhe paloseni në gjatësi, në dy petë të gjata.

Pan de barra

3. Transferojini në një tepsi të veshur me letër pjekjeje dhe mbulojini me film plastik.

4. Lërini të vijnë për 30 minuta të tjera.

5. Ngroheni furrën paraprakisht në 200°C.

6. Në një tigan zieni ujin dhe hidheni në një enë rezistente ndaj zjarrit.

7. Hiqni filmin plastik dhe prisni 3–5 vija paralele të pjerrëta në bukë duke përdorur një brisk ose thikë të mprehtë.

8. Vendoseni tavën e pjekjes në furrë dhe enën me ujë të vluar poshtë.

9. Piqini bukët për 20–25 minuta, por me kujdes hiqeni enën me ujë të vluar nga furra pas 15 minutash.

Pan de barra

10. Pas pjekjes, kalojini simitet në një raft ftohjeje dhe prisni që të ftohen.

Pan de barra

Më shumë