Аргета со ајвар - Argeta Macedonia
Spread Love

За правилно функционирање на веб-страницата и за подобрување на вашите искуства користиме колачиња: потребни, аналитички и маркетиншки. Со нив можете да управувате со кликање на „нагодување на поставките“. Детални информации можете да најдете во нашата Политика за колачиња.

Argeta

Аргета со ајвар

Вкусна комбинација на безвременската класика, пилешка Аргета, со ајвар, создадена според вашиот избор.
потопување
подмачкување
 • без вештачки бои
 • без додадени конзерванси
 • без вештачки засилувачи на вкус
 • без глутен
 • без палмино масло
КАЛОРИИ
1291 kJ (312 kcal)
МАСТИ
28 g *Од нив заситени масти 3,0 g
ЈАГЛЕНИ ХИДРАТИ
5,0 g *Од нив шеќери 1,2 g
ПРОТЕИНИ
10 g
СОЛ
1,2 g

состојки

Внимателно избрани парчиња пилешко месо, белковини од млеко и соја, природни зачини и ајвар.

 • Пилешко месо
 • Белковини од млеко и соја
 • Природни зачини
 • Ајвар
Посетете нè во производните погони

Зад извонредните производи стои извонредна постапка на подготовка. Сакате сами да погледнете?

Резервирајте датум
Дали сте за виртуелна прошетка низ производството?

Погледнете го видео-записот од 360 степени

Погледнете го видео-записот

Започни бран на добри дела

Вклучи се во нашата иницијатива #spreadGood и разубави му го денот некому!

Придружете им се на 10.000 љубители на Argeta за е-вести!

Бидете во тек со добрите приказни, кулинарските совети и новите одлики!

Внесете валидна е-маил адреса.
Ве молиме прифатете ги условите.

Добредојдовте во светот на љубителите на Аргета!

Нашите новости нека бидат инспирација за луди авантури, незаборавна забава и вкусни рецепти.

заклучува

Придружете им се на 10.000 љубители на Argeta за е-вести!

Регистрирајте се
Сите вкусови
 • Сите вкусови
 • Паштети од месо
 • Паштети од риба