Argeta Junior KremTuna - Argeta Macedonia
Spread Love

За правилно функционирање на веб-страницата и за подобрување на вашите искуства користиме колачиња: потребни, аналитички и маркетиншки. Со нив можете да управувате со кликање на „нагодување на поставките“. Детални информации можете да најдете во нашата Политика за колачиња.

Argeta Junior

Argeta Junior KremTuna

Кремлив деликатес од риба со додаден млечен намаз.
потопување
подмачкување
Употреба
 • без вештачки бои
 • без додадени конзерванси
 • без вештачки засилувачи на вкус
 • без глутен
 • без палмино масло
КАЛОРИИ
1143 kJ (276 kcal)
МАСТИ
23 g *Од нив заситени масти 3,3 g
ЈАГЛЕНИ ХИДРАТИ
6,2 g *Од нив шеќери 1,0 g
ПРОТЕИНИ
11 g
СОЛ
0,85 g

состојки

Внимателно избрани филети од туна, млечен намаз, моркови, сушени домати и природни зачини.

 • туна
 • млечен намаз
 • моркови
 • суви домати
Посетете нè во производните погони

Зад извонредните производи стои извонредна постапка на подготовка. Сакате сами да погледнете?

Резервирајте датум
Дали сте за виртуелна прошетка низ производството?

Погледнете го видео-записот од 360 степени

Погледнете го видео-записот
Новости

ЈУХУУУ, ПРИСТИГНА КОКОКРЕМ!

Новата Argeta Junior со кремлив вкус на пилешки гради и 20% кремлив намаз ги воодушевуваат сите гладни усти.

Е-книга на Argeta за малите деца

Три книги за деца полни со активности и со интерактивни задачи кои го стимулираат развојот на вашето дете.

 • Реномиран развоен психолог
 • Реномирани писатели
 • Игри и задачи
ПРОЧИТАЈТЕ ГИ Е-КНИГИТЕ

Регистрирајте се за е-вестите на Junior!

Никогаш не останувајте без инспирација за разиграни рецепти и незаборавни детски авантури.

Внесете валидна е-маил адреса.
Ве молиме прифатете ги условите.

Добредојдовте во светот на љубителите на Аргета!

Нашите новости нека бидат инспирација за луди авантури, незаборавна забава и вкусни рецепти.

заклучува

Регистрирајте се за е-вестите на Junior!

Регистрирајте се
Сите вкусови
 • Сите вкусови
 • Паштети од месо
 • Паштети од риба