Shtete të ndryshme, meze të ndryshme: Kosovë - Argeta Kosovo

Ne përdorim kukit (kukit e detyrueshme, analitike dhe të marketingut) për t’u siguruar për funksionimin e duhur të uebsajtit tonë dhe për të përmirësuar përvojën tuaj si përdorues. Klikoni te “personalizo cilësimet ” për të menaxhuar preferencat tuaja. Për më shumë informacione të detajuara, ju lutemi shikoni politikën tonë të kukive.

Roladë me bukë dhe vezë

Shtete të ndryshme, meze të ndryshme: Kosovë

3 minuta Ndani

Mban erë. Si buka. Ne mund të përdorim lloje të ndryshme buke për recetën tonë, e cila përfundimisht nuk mungon në Kosovë. Pashteta në bukën e ngrohtë, e veshur me domate, është një zëmër e përgatitur me shpejtësi. Dhe pse nuk e mbështjellim pak zëmër dhe ta pasurojmë me vezë ushqyese?

Roladë me bukë dhe vezë

Përbërësit:

1 pashtetë pule “Argeta”

3 vezë pule të ziera fort

spec i kuq

një fetë tosti ose buke

domate

Në grirëse përpunojmë mirë pashtetën dhe vezët në krem. Shtojmë edhe pak kripë sipas dëshirës.

Tostit ose bukës i heqim koren, me rulin e hapim ose rrafshojmë dhe e lyejmë me pashtetë. Në njërën anë të bukës vendosim një shkop speci dhe këtë anë të bukës e rrotullojmë në roladë. Roladën e presim në gjysmë cm të hollë dhe e veshim me domate.

 

Dhe  tani  është  radha  jote.  Na  trego se si ke arritur t’i përfshish patetë Argeta në recetat e tua dhe mos harro të përdorësh hashtagun #Argeta. Të bëftë mirë!

Më shumë