Ambalajda alüminyum neden iyi bir tercihtir?

Sürdürülebilirlik0 min
Argeta olarak sürdürülebilirliğe olan bağlılığımızı yalnızca alüminyum kullandığımız ambalajlarımızla da yerine getiriyoruz. Peki bu neden iyi bir tercihtir?

Alüminyum, sonsuz şekilde geri dönüştürülebilen az sayıdaki materyalden biridir. Tüm girdi ham maddeleri yeni, geri dönüştürülmüş alüminyum biçiminde geri kazanıldığından, geri dönüştürüldüğünde hiçbir şey kaybolmaz.

Ayrıca, alüminyumun diğer bir avantajı da ambalajın içindekileri ışığa ve diğer dış etkenlere karşı mükemmel bir şekilde korumasıdır. Bu sayede sürmelik soslar lezzetli ve kaliteli kalır. Bunların yanı sıra, alüminyum ambalajlar uzun bir raf ömrü sunar. Koruyucu maddeler yerine kullandığımız özel yüksek teknolojili ısıl işlem sürecimiz de uzun bir raf ömrü sağlamaya yardımcı olur. Ayrıca alüminyum, demir veya camdan daha hafiftir, bu da taşıma sırasında çevre açısından daha az etki anlamına gelir. Bu önemli adımlar, aynı zamanda çevremize zarar vermeyen en iyi ara öğünleri oluşturmamıza yardımcı olur.

Yalnızca yüksek kaliteli ve son derece güvenli ürünler sunabilmek bizim için çok önemlidir, bu nedenle tüm alüminyum ambalajlarımızın iç kısmında bisfenol A içermeyen BPA-NI (Kasıtsız) kaplamadan yapılmış koruyucu bir katman bulunur. Bu kaplama, alüminyum izlerinin ürüne aktarılmasını ve dolayısıyla tüketilmesini etkili bir şekilde önleyerek güvenli ve kaliteli bir yemek için ek garanti sunar.

Kutularımızın ambalajlarında her açıdan kaliteye ve kaynakların sorumlu bir şekilde yönetilmesine önem vermek, yol gösterici ilkemizdir. Bu nedenle, Avrupa’nın 1 numaralı et ve balık içerikli sürmelik sosları olmamızı sağlayan bu değerlere sıkı sıkıya bağlı kalıyoruz.

Haber bültenimiz ile e-posta kutunuzu zenginleştirin!

Yalnızca en lezzetli mesajları göndereceğimize söz veriyoruz. #SpreadGood

Hangi haberleri almak istersiniz?