Argeta Junior SuperTuna - Argeta
Spread LoveCombined Shape
Argeta Junior

Argeta Junior SuperTuna

Морска тајна за љубопитните истражувачи.
Употреба
 • без вештачки бои
 • без додадени конзерванси
 • без вештачки засилувачи на вкус
 • без глутен
 • без палмино масло
КАЛОРИИ
1301 kJ  (314 kcal)
МАСТИ
28 g *Од нив заситени масти 3,2 g
ЈАГЛЕНИ ХИДРАТИ
2,6 g *Од нив шеќери 1,2 g
ПРОТЕИНИ
13 g
СОЛ
1,3 g

состојки

Внимателно избрани филети од туна, моркови, сушени домати и природни зачини.

 • туна
 • моркови
 • суви домати
 • зачини
Посетете нè во производните погони

Зад извонредните производи стои извонредна постапка на подготовка. Сакате сами да погледнете?

Резервирајте датум
Дали сте за виртуелна прошетка низ производството?

Погледнете го видео-записот од 360 степени

Погледнете го видео-записот
Новости

ЈУХУУУ, ПРИСТИГНА КОКОКРЕМ!

Новата Argeta Junior со кремлив вкус на пилешки гради и 20% кремлив намаз ги воодушевуваат сите гладни усти.

Е-книга на Argeta за малите деца

Три книги за деца полни со активности и со интерактивни задачи кои го стимулираат развојот на вашето дете.

 • Реномиран развоен психолог
 • Реномирани писатели
 • Игри и задачи
ПРОЧИТАЈТЕ ГИ Е-КНИГИТЕ

Регистрирајте се за е-вестите на Junior!

Никогаш не останувајте без инспирација за разиграни рецепти и незаборавни детски авантури.

Внесете валидна е-маил адреса.
Ве молиме прифатете ги условите.

Добредојдовте во светот на љубителите на Аргета!

Нашите новости нека бидат инспирација за луди авантури, незаборавна забава и вкусни рецепти.

заклучува

Регистрирајте се за е-вестите на Junior!

Регистрирајте се
Сите вкусови
 • Сите вкусови
 • Паштети од месо
 • Паштети од риба