Përgatitni një ushqim të shpejtë, ushqyes dhe të shijshëm për gjithë familjen!

Shijoni kënaqësinë me të dashurit tuaj.

Zbuloni kombinimet e shijshme, të cilat kurrë nuk i keni menduar

Arrë, mollë ... dhe Argeta? Thjesht të freskëta dhe të shijshme. Provoni ide të tjera origjinale që ne kemi përgatitur për ju!

Kaloni më shumë kohë me njerëzit e rëndësishëm për ju

Në të njëjtën kohë së bashku shijoni një ushqim cilësor.

Plate pate

Zhyteni veten në harmoninë e shijes

Teknologët tanë të shkëlqyer janë vazhdimisht në kërkim të një kombinimi të ri dhe të shijshëm të përbërësve të përzgjedhur cilësorë. Cilin kombinim preferoni ju?

Argeta Prishtina

Shijet mahnitëse të Prishtinës, të gërshetuara në një pashtetë unike sipas përzgjedhjes tuaj.


Argeta Prishtina është një pashtetë që ne e kemi krijuar me ndihmën tuaj. Pashteta e pasur me erëza dhe copëza suxhuku i kënaq të gjitha shijet dhe ju bënë të dukeni sikur jeni në Prishtinë.

Pa gluten. Pa perforcues të shijes. Pa ngjyra.

SUBSTANCAT ALERGJIKE

Vezë, sojë, qumësht.

Vlera e energjisë 1349 kJ / 326 kcal
Yndyra 30 g
nga të cilat të ngopura 4,4 g
Karbohidrate 3,1 g
nga të cilat sheqerna 0,5 g
Proteina 11 g
Kripë 1,0 g
Argeta Prishtina

Argeta Orient

Aroma e Orientit në ushqimin tuaj të përditshëm.


Argeta Orient është e përbërë nga mishi i pulës, duke i shtuar një përzierje erëzash të Orientit magjepës, me të cilën i kemi dhënë aromën e veçantë të Lindjes.

Pa gluten. Pa konservues. Pa perforcues të shijes. Pa ngjyra.

SUBSTANCAT ALERGJIKE

Vezë, sojë, qumësht.

Vlera e energjisë 1279 kJ / 309 kcal
Yndyra 29 g
nga të cilat të ngopura 3,6 g
Karbohidrate 2,1 g
nga të cilat sheqerna 0,5 g
Proteina 10 g
Kripë 1,3 g
Argeta Orient

Argeta pule

Shije, të cilën shumica nga ju e preferoni. Shije që ka mbetur e pandryshuar që prej 53 viteve.


Argeta paté pule është e përbërë nga mishi i pulës, e pasuruar me proteina nga qumështi dhe soja si dhe e lezetuar me erëza të përzgjedhura natyrore. Mbajtëse e Çmimit për shije të jashtëzakonshme Superior Taste Award 2013.

Pa glutinë. Pa konservues.

SUBSTANCAT ALERGJIKE

Sojë, qumësht. Mund të përmbajë gjurmë të proteinave të vezës.

Vlera e energjisë 1279 kJ / 309 kcal
Yndyra 29 g
nga të cilat të ngopura 3,6 g
Karbohidrate 2,1 g
nga të cilat sheqerna 0,5 g
Proteina 10 g
Kripë 1,3 g
Argeta pule

Argeta paté pule Primavera

Një harmoni e freskët pranverore e perimeve dhe mishit të pulës.


Primavera paté pule është e përgatitur nga mishi i pulës dhe e pasuruar me perime. Përmbajtja e specave të kuq dhe të verdhë, qepëve dhe domateve i jep një shije të këndshme dhe të freskët.

Pa glutinë. Pa konservues.

SUBSTANCAT ALERGJIKE

Sojë, qumësht, selin. Mund të përmbajë gjurmë të proteinave të vezës.

Vlera e energjisë 1299 kJ / 314 kcal
Yndyra 29 g
nga të cilat të ngopura 3,7 g
Karbohidrate 3,3 g
nga të cilat sheqerna 1,2 g
Proteina 10 g
Kripë 1,3 g
Argeta paté pule Primavera

Argeta paté pikante

Të gatshëm për një snack pikant?


Mishin e pulës me barishte kopshti e plotëson speci djegës, patésë i janë shtuar edhe copa speci të ëmbël të kuq.

Pa glutinë. Pa konservues.

SUBSTANCAT ALERGJIKE

Sojë, qumësht. Mund të përmbajë gjurmë të proteinave të vezës.

Vlera e energjisë 1291 kJ / 312 kcal
Yndyra 29 g
nga të cilat të ngopura 3,6 g
Karbohidrate 2,8 g
nga të cilat sheqerna 0,8 g
Proteina 10 g
Kripë 1,3 g
Argeta paté pikante

Argeta paté tuna

Shije e detit jashtëzakonisht e preferuar, e butë dhe e rafinuar


Argeta paté tuna është e përpunuar nga copat më të mira të tunës me pendë të verdha, e preferuar nga të gjithë që u pëlqen shija e detit. Argeta paté tuna ka fituar një çmim për shije të jashtëzakonshme Superior Taste Award 2014.

Pa glutinë. Pa konservues.

SUBSTANCAT ALERGJIKE

Peshk (ton), sojë, qumësht, selino.

Vlera e energjisë 1325 kJ / 320 kcal
Yndyra 29 g
nga të cilat të ngopura 3,4 g
Karbohidrate 1,8 g
nga të cilat sheqerna 0,5 g
Proteina 13 g
Kripë 1,2 g
Argeta paté tuna

Argeta Scandinavian

Mjafton një kafshim dhe do t'ju çojë tutje në bregdetin e freskët dhe çlodhës të Detit të Veriut.

Përbërësit:
 • Argeta paté tuna
 • Kastravec i freskët
 • Spec i kuq
 • Majdanoz
 • Bukë me miell të zi
Udhëzime:

Prijeni hollë kastravecin, lyejeni me paté, dhe vendosini fetat mbi njëra-tjetrën (si lazanja). Vendoseni të gjithë këtë mbi bukë dhe hidhini spec të kuq dhe majdanoz.

Rekomandime:

Një zgjedhje e shkëlqyer për një ushqim të shpejtë pas një shëtitjeje freskuese në mëngjes ose në mbrëmje.

Argeta Star

Një produkt i njohur në tavolinat e admiruesve të Argeta-s.

Përbërësit:
 • Paté pule Argeta
 • Bagetë e bardhë
 • Domate qershi
 • Qepujkë
Udhëzime:

Prijeni bagetën në feta të barabarta dhe lyejini me paté. Prini në gjysmë domatet qershi, prini qepujkat dhe hidhini sipër.

Rekomandime:

Një ushqim i shpejtë vërtet i thjeshtë kur luani me letra me familjen.

Argeta Queen

Një kombinim i pasur shijesh, të kurorëzuara me Argeta Primavera.

Përbërësit:
 • Paté pule Argeta Primavera
 • Bagetë me miell të zi
 • Kastravec i freskët
 • Domate qershi
 • Majdanoz
 • Uthull balsamike
 • Vaj ulliri
Udhëzime:

Prijeni bagetën në feta të barabarta. Prijini domatet dhe kastravecin në copa të vogla, dhe marinojini me uthull balsamike dhe vaj ulliri. Vendosini domatet dhe kastravecin mbi fetat e bagetës, dhe lyejini me një masë me Argeta Primavera. Hidhni majdanoz dhe disa pika uthull balsamike.

Rekomandime:

Një shoqërues i shkëlqyer për një të diel relaksuese me miqtë dhe familjen.

Shije pikante

A guxon ta provosh? Vetëm për trimat.

Përbërësit:
 • Paté pule pikante Argeta
 • Spec i kuq/i gjelbër
 • Qepujkë
 • Spec djegës
 • Bukë me qepë
Udhëzime:

Prijeni specin në shirita të barabartë, veproni njësoj edhe me specin djegës. Prijeni bukën në feta, lyejeni me paté dhe hidhini zarzavatet.

Rekomandime:

Një mënyrë ideale për ta bërë më pikant shikimin e ndeshjes në televizor.

Kroketa peshku Argeta

Kroketa peshku me djathë e thërrime buke.

Përbërësit:
 • Argeta paté tuna
 • Bukë e thekur
 • Bukë thekre X – Remove
 • Djathë i shkrirë
Udhëzime:

Kombinoni paténë, djathin dhe bukën e copëtuar të thekrës në një përzierje të trashë. Me bukën e thekur bëni thërrime buke. Formojeni përzierjen në toptha dhe rrotullojini sipër thërrimeve.

Rekomandime:

Një bombë energjie pas një loje në familje basketbolli, volejbolli apo çfarëdo lloj sporti.

Argeta Scandinavian

Mjafton një kafshim dhe do t'ju çojë tutje në bregdetin e freskët dhe çlodhës të Detit të Veriut.

Përbërësit:
 • Argeta paté tuna
 • Kastravec i freskët
 • Spec i kuq
 • Majdanoz
 • Bukë me miell të zi
Udhëzime:

Prijeni hollë kastravecin, lyejeni me paté, dhe vendosini fetat mbi njëra-tjetrën (si lazanja). Vendoseni të gjithë këtë mbi bukë dhe hidhini spec të kuq dhe majdanoz.

Rekomandime:

Një zgjedhje e shkëlqyer për një ushqim të shpejtë pas një shëtitjeje freskuese në mëngjes ose në mbrëmje.

Argeta Star

Një produkt i njohur në tavolinat e admiruesve të Argeta-s.

Përbërësit:
 • Paté pule Argeta
 • Bagetë e bardhë
 • Domate qershi
 • Qepujkë
Udhëzime:

Prijeni bagetën në feta të barabarta dhe lyejini me paté. Prini në gjysmë domatet qershi, prini qepujkat dhe hidhini sipër.

Rekomandime:

Një ushqim i shpejtë vërtet i thjeshtë kur luani me letra me familjen.

Argeta Queen

Një kombinim i pasur shijesh, të kurorëzuara me Argeta Primavera.

Përbërësit:
 • Paté pule Argeta Primavera
 • Bagetë me miell të zi
 • Kastravec i freskët
 • Domate qershi
 • Majdanoz
 • Uthull balsamike
 • Vaj ulliri
Udhëzime:

Prijeni bagetën në feta të barabarta. Prijini domatet dhe kastravecin në copa të vogla, dhe marinojini me uthull balsamike dhe vaj ulliri. Vendosini domatet dhe kastravecin mbi fetat e bagetës, dhe lyejini me një masë me Argeta Primavera. Hidhni majdanoz dhe disa pika uthull balsamike.

Rekomandime:

Një shoqërues i shkëlqyer për një të diel relaksuese me miqtë dhe familjen.

Shije pikante

A guxon ta provosh? Vetëm për trimat.

Përbërësit:
 • Paté pule pikante Argeta
 • Spec i kuq/i gjelbër
 • Qepujkë
 • Spec djegës
 • Bukë me qepë
Udhëzime:

Prijeni specin në shirita të barabartë, veproni njësoj edhe me specin djegës. Prijeni bukën në feta, lyejeni me paté dhe hidhini zarzavatet.

Rekomandime:

Një mënyrë ideale për ta bërë më pikant shikimin e ndeshjes në televizor.

Kroketa peshku Argeta

Kroketa peshku me djathë e thërrime buke.

Përbërësit:
 • Argeta paté tuna
 • Bukë e thekur
 • Bukë thekre X – Remove
 • Djathë i shkrirë
Udhëzime:

Kombinoni paténë, djathin dhe bukën e copëtuar të thekrës në një përzierje të trashë. Me bukën e thekur bëni thërrime buke. Formojeni përzierjen në toptha dhe rrotullojini sipër thërrimeve.

Rekomandime:

Një bombë energjie pas një loje në familje basketbolli, volejbolli apo çfarëdo lloj sporti.